Heo چیست؟

افرادی که در گوگل به دنبال مفهوم Heo چیست می گردند عمدتا به دو دسته تقسیم می شوند، دسته اول کسانی که سررشته ای در طراحی وب سایت دارند و تا حدودی با مفاهیم و اصطلاحات آن آشنایی دارند، اما تابحال با مفهوم  HEO سروکاری نداشتند و دسته دوم افرادی هستند که به تازگی وارد عرصه طراحی سایت شده اند و درپی آموزش تمامی امور مربوط به این حیطه هستند. اگر شما در گروه اول جستجوگران Heo چیست قرار دارید باید بدانید که مفهوم این اصطلاح کاملا با کلمه SEO متفاوت است و همچنین کاربردهای منحصربفرد و متفاوتی با SEO دارد، که در ادامه توضیحات کاملی از آن ارائه خواهیم نمود. اما اگر در زمره افرادی هستید که هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارید برای شما نیز شرح خواهیم داد که منظور از کلمه HEO چیست.

ابتدا به توضیح کوتاهی در رابطه با تفاوت SEO و HEO میپردازیم، در زمینه سئو عموما بر روی محتوای سایت و منحصر بفرد بودن آن کار می شود، اما در HEO به بهینه سازی ظاهر سایت و چیدمان آن پرداخته می شود. اگر بر روی طراحی یک سایت کار می کنید و یا کسب و کار اینترنتی دارید و می خواهید به سایتتان رونق دهید باید بدانید که اهمیت HEO در این زمینه به اندازه SEO بسیار زیاد بوده و باید به آن توجه شود. اصطلاح HEO مخخف کلمات Human Experience Optimization به معنای بهینه سازی تجربه کاربری بوده و در میان طراحان سایت به تجربه بهینه سازی چیدمان سایت معروف است. به همان اندازه که در بهینه سازی و رونق سایت خود به قوانین و اصول سئو اهمیت می دهید، باید از اصول هئو نیز بهره گیری کنید تا امتیاز بهتری در گوگل بدست آورید، زیرا برای گوگل کاربر پسند بودن محتوای سایت و به طور کلی نیاز کاربر اولویت دارد، پس باید وب سایتی که طراحی می کنیم برای کاربر بهینه باشد.

همانطور که از نام آن پیداست “بهینه سازی چیدمان سایت” یا همان هئو نحوه صفحه آرایی، چیدمان عکس و متن در کنار هم، استفاده از  رنگ های مناسب، انتخاب فونت های مناسب، به کار بردن عنوان های جذاب و مسائلی از این قبیل را در بر می گیرد، علت اصلی اهمیت چیدمان سایت دانش روانشناسی است که می گوید ما انسان ها در مواجهه با جسم، فرد، عکس و یا مطلب خاصی ابتدا به ظاهر آن توجه می کنیم به همین دلیل طراحان می بایست علاوه بر مسائل سئویی مانند به کار بردن کلمات کلیدی، لینک ها و محتوا به زیبایی صفحه و چیدمان آن نیز دقت داشته باشند به صورتی که صفحه وب سایت برای کاربر خسته کننده یا گیج کننده نباشد و در مقابل باید به گونه ای طراحی شود که برای افرادی که وارد صفحه مورد نظر می شوند جذاب و دعوت کننده باشد و با رنگ های آزار دهنده یا متن های خشک و طولانی باعث نشود کاربر به سرعت صفحه را ترک کند. بنابراین اگر می خواهید سایت پربازدید داشته باشید و یا یک طراح سایت حرفه ای باشید باید به این نکات مهم و حساس توجه داشته باشید.

نکات موثر در HEO یا بهینه سازی چیدمان سایت

مواردی که به آن اشاره خواهیم کرد از اهمیت بالایی برخوردار بوده و به همراه داشتن سئوی خوب به بهینه سازی سایت شما کمک می کند تا بتوانید با سایت های معتبر و پربازدید رقابت کنید و همچنین اگر کسب و کار اینترنتی دارید در آن موفق تر شوید. این نکات عبارت اند از:

  1. صفحه آرایی و چیدمان مناسب عناصر در صفحه
  2.  استفاده از عکس و تصویر های مناسب
  3. انتخاب رنگ و فونت خوانا و زیبا
  4. طولانی نبودن عناصر صفحه سایت
  5. داشتن خلاصه ای از مطالب
  6. انتخاب هدر مناسب
  7. درج تاریخ برای اخبار و مطالب

و به طور کلی رعایت تمام نکات گرافیکی که برای بیننده جالب باشد و باعث گیجی و سردرگمی کاربر نشود. همچنین مطالب باید به راحتی در دسترس کاربر قرار گیرد، به عنوان مثال برای درج نظرات خود و یا جستجوی عبارت خاصی ساعت ها به دنبال فیلد مورد نظر نباشد. اما تمام نکات ذکر شده به این معنا نیستند که اصول سئو، متا و کلمات کلیدی را به طور کلی فراموش کنید، بلکه این دو در کنار هم پاسخگوی نیاز شماست. در صورت رعایت این قبیل نکات در کنار محتوای جذاب و رعایت نکات سئو با کمی صبوری در مدت زمان مشخصی سایت موفق و پر رونقی خواهید داشت. امروزه موسسات زیادی نیز وجود دارند که می توانند در رابطه با طراحی سایت شما را یاری کنند اما تعداد کمی از آن ها تمامی این نکات را رعایت می کنند، اگر توانایی و یا فرصت کافی برای بهینه سازی سایت خود را ندارید می توانید سایت خود را به ما بسپارید. کارشناسان و طراحان با تجربه ابر ای تی آماده هستند تا با توجه به نوع کاربرد سایت شما و همچنین شناخت از کاربرانش، آن را بهینه سازی نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست