تعرفه طراحی سایت

تعرفه طراحی سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد و هرکدام از این عوامل به طور مجزا بر تعیین قیمت طراحی سایت تاثیر می گذارند. هزینه طراحی سایت و هزینه های آن به استفاده از سیستم مدیریت محتوای اختصاصی یا استفاده از قالب آماده، رعایت نمودن سئو فنی در معماری سایت، کیفیت کدنویسی، نوع آموزش ها و کیفیت پشتیبانی و به خصوص تجربه بازاریابی اینترنتی شرکتی بستگی دارد و با توجه به تمامی این موارد یک طراح سایت می تواند تعرفه طراحی وبسایت را اعلام نماید. ابر آی تی نیز با داشتن نیروهای مجرب، سئوکاران ماهر در تمامی اصناف و مشاغل، پرسنل برنامه نویس حرفه ای و نمونه کارهای طراحی سایت با تجربه کاربری موفق همواره سعی داشته تا سایتی خوب و کاربردی را با توجه به بودجه شما با تعرفه  سایت مناسب فراهم کرده و همچنین از موفقیت سایت و رضایتمندی شما در کنار هم برخوردار باشد زیرا موفقیت ما در گرو موفقیت سایت شماست. با در نظر داشتن این موضوع که طراحی سایت یک کار پروژه ای بوده و بر اساس نیاز مشتریان انجام می شود نمی توان برای آن تعرفه مشخص و ثابتی را در نظر گرفت، اما برخی از شرکت ها نیز امکانات طراحی سایت را به صورت پکیج ارائه می دهند و تعرفه طراحی سایت برای این پکیج ها در نظر گرفته می شود.

عوامل موثر در تعرفه طراحی سایت:

  • مشاوره حضوری یا تلفنی به جهت بررسی و آنالیز شغل و نیاز های مشتری
  • تولید محتوای تخصصی مرتبط با موضوع سایت
  • رعایت تمام نکات سئو فنی در معماری سایت
  • استاتیک یا داینامیک بودن سایت
  • استفاده از عناصر گرافیکی و امکانات سایت
  • برنامه نویسی اختصاصی یا استفاده از cms
  • پهنای باند هاست
  • نوع و میزان فضای پایگاه داده Data Base
  • تامین امنیت سایت و نرم افزارهای نصب شده روی هاست
  • و عواملی دیگر مانند نیاز ها و امکانات درخواستی مشتریان

موضوع تعرفه طراحی وب سایت ها موضوعی گسترده می باشد و فاکتورهای بسیاری در تعیین این تعرفه دخیل می باشند. در ابتدا مشتری می بایست تفاوت سایت ها با یکدیگر را بداند و اطلاع داشته باشد که سایت مورد نظر او چه نوع سایتی است و چه امکاناتی نیاز دارد. به عنوان مثال سایت های پویا مخاطبان و طرفداران بیشتری دارند تا سایت های ایستا به همین جهت قیمت طراحی وبسایت پویا بیشتر می باشد. در میان انواع سایت ها نیز سایت های فروشگاهی فاکتورهای بیشتری برای تعیین تعرفه طراحی سایت به خود اختصاص می دهند، به این جهت که این گونه سایت ها همواره آنلاین بوده و دارای مسائل امنیتی می باشند حساسیت های خاص خود را دارند. کاملا واضح است که طراحی سایت شرکتی با طراحی سایت فروشگاهی متفاوت هستند، بدین ترتیب هزینه های انجام شده برای هر یک از انواع طراحی ها نیز متفاوت خواهد بود، همچنین پلاگین ها و ماژول های استفاده شده در هر کدام از طراحی ها نیز تفاوت دارند.

در مرحله بعد امکانات مورد نیاز خود را که درخواست دارید در طراحی سایت اعمال شوند به صورت لیست درآورده و با طراح سایت در میان بگذارید. تاثیرگذاری این امکانات در هزینه طراحی سایت بسیار بالا بوده و از مهمترین عوامل در این زمینه محسوب می شود. زیرا هر اندازه امکانات مورد استفاده در سایت بیشتر باشند هزینه ها و قیمت و تعرفه طراحی وب سایت نیز بالاتر خواهد بود. برای مثال سایت هایی که دارای ویرایشگر حرفه ای متن یا دسته بندی ها و امکان جستجوی پیشرفته باشند مسلما برنامه نویسان حرفه ای زمان بیشتری بر روی این نوع سایت ها صرف کرده اند و از دانش و تجربه خود استفاده نموده اند به همین جهت تاثیری مستقیم بر روی تعرفه طراحی سایت ارزان خواهد داشت.

مورد بعدی که در هنگام سفارش طراحی سایت باید به آن توجه کرد اعلام نمودن تمامی نیازهای سایت در همان ابتدای کار می باشد. برخی از شرکت های طراحی سایت پس از پیاده سازی سایت و تحویل آن به شما دیگر تغییراتی بر روی آن اعمال نمی کنند و برخی شرکت ها نیز برای اعمال این تغییرات هزینه های زیادی را دریافت می کنند، بنابراین حتما به تمام اجزا و بخش های سایت خود توجه داشته باشید و هر آنچه از طراح می خواهید در همان ابتدا بیان کنید تا دیگر متحمل ضرر و زیان های تغییرات و دوباره کاری نشوید.

عامل موثر بعدی در تعیین تعرفه طراحی سایت وسعت و تعداد صفحات وب سایت می باشد. هر چه تعداد صفحات یک سایت بیشتر باشد نشان دهنده بزرگتر بودن سایت و صرف هزینه و زمان بیشتر روی آن است، در نتیجه تعرفه طراحی چنین سایتی نیز بیشتر خواهد بود. اگر بخواهید سایت شخصی یا شرکتی و از این دست سایت ها طراحی نمایید، به این علت که تعداد صفحات زیادی ندارند و در میان انواع سایت ها ساده تر و کوچک تر محسوب می شوند هزینه کمتری نیز احتیاج دارند اما سایت های خبری، سایت های فروشگاهی و از این قبیل سایت ها دارای تعداد صفحات بیشتر و قطعا هزینه بیشتری خواهند بود.

امکانات و ویژگی ها عوامل تاثیرگذاری در تعرفه طراحی سایت هستند اما سایت ها برای جذب مخاطب و ایجاد انگیزه برای خرید از سایت به این ویژگی های جذاب نیاز دارد، اما امکانات بسیار متنوع و گوناگونی در طراحی سایت وجود دارند که برخی از آن ها برای طراحی یک وب سایت ضروری بوده و نبودن آن ها در سایت یک امتیاز منفی محسوب شده یا حتی ممکن است کاربران را از سایت دور کند، وجود این امکانات در طراحی سایت لازم است و باید به آن ها توجه شود و هزینه های لازم نیز برای آن ها تقبل گردد. در مقابل یک سری امکانات هستند که کاربرد خاصی در سایت مورد نظر شما ندارند و عدم وجود آن در سایت نیز مشکلی ایجاد نخواهد کرد بدین ترتیب می توانید از اعمال چنین امکانات غیر ضروری بپرهیزید تا تعرفه طراحی سایت خود را پایین بیاورید.

نوع زبان برنامه نویسی نیز از دیگر عوامل در تعیین قیمت طراحی وبسایت می باشد، همانطور که می دانید طراحی سایت توسط قالب آماده با طراحی سایت اختصاصی متفاوت بوده و از نظر هزینه نیز اختلاف زیادی با یکدیگر دارند. برای طراحی سایت به صورت اختصاصی نیاز به یک طراح حرفه ای و مجرب و دارای علم روز در زمینه طراحی سایت بوده تا با بکار بردن جدیدترین ترفندها و متدهای طراحی سایت، سایتی استاندارد و قوی و همچنین مطابق با سلیقه مشتری طراحی نماید، اما استفاده از قالب های آماده برای هر طراحی ساده است و زمان زیادی هم نیاز ندارد.

طراحی سایت به صورت چند زبانه نیز بر روی تعیین هزینه طراحی سایت تاثیرگذار می باشد، قطعا سایتی که تنها به زبان فارسی طراحی می شود هزینه کمتری خواهد داشت نسبت به سایتی که با دو یا چند زبان طراحی شود. اما برای برخی از سایت ها مانند سایت های تجاری و صنعتی که با کشورهای دیگر نیز ارتباط داشته و داد و ستد می نمایند ضروری است که حداقل از زبان انگلیسی که یک زبان بین المللی می باشد برخوردار باشند، اما انتخاب زبان مورد نظر نیز به مشتریان و کاربران سایت آن ها بستگی دارد، به عنوان مثال اگر سایت شما تنها با کشور چین در ارتباط است می توانید علاوه بر زبان فارسی زبان چینی را برای سایت خود انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست