قیمت طراحی سایت حرفه ای

قیمت طراحی سایت حرفه ای در شرکت های مختلف متفاوت است و به پارامترهایی چون کیفیت کار، جذابیت طراحی، میزان نیاز به برنامه نویسی و عواملی دیگر بستگی دارد. کاربرانی که قصد راه اندازی یک وب سایت را داشته باشند ممکن است در ابتدای کار متوجه متفاوت بودن قیمت ها بشوند و ندانند که این تفاوت قیمت به چه علت است. اما چگونه میتوان هزینه طراحی سایت حرفه ای را تخمین زد؟ چگونه تشخیص دهیم که شرکت یا شخصی که کار طراحی سایت ما را برعهده گرفته است قیمت مناسبی را برای ما در نظر گرفته یا خیر؟ در ادامه این مقاله قصد داریم که پاسخ این پرسش ها را بیابیم.

عوامل موثر بر قیمت طراحی سایت

نوع سایت

در ابتدا پیش از آنکه قیمت طراحی وبسایت حرفه ای را برای کسب و کار خود محاسبه کنید لازم است اهداف خود را از راه اندازی یک وب سایت مشخص کنید و بدانید که دقیقا چه چیزی می خواهید. مشخص کردن نوع سایت قدم اول و مهمی است که قبل از هرچیز باید به آن پرداخت. این روزها انواع مختلفی از وب سایت ها در فضای مجازی وجود دارند، مانند سایت های شرکتی، خبری، فروشگاهی و … که طراحی برای هرکدام از آن ها به طور متفاوتی صورت می گیرد و استراتژی های خاص خود را دارند. به عنوان مثال برای سایتی که فقط قصد معرفی یک شرکت یا کسب و کار را دارد لازم نیست که سیستم فروش آنلاین برای سایت راه اندازی شود، بلکه طراح تنها باید بر روی بخش های مورد نیاز یک سایت شرکتی تمرکز داشته باشد. مگر اینکه در کنار معرفی، قصد فروش محصول را نیز داشته باشند. بنابراین پیش از شروع پروژه طراحی، حتما نیازها و انتظارات خود را مشخص کنید.

تعیین بودجه

اگر قصد محاسبه تعرفه طراحی سایت حرفه ای را برای کار خود داشته باشید، با دیدن هزینه هایی که هر طراح یا شرکت طراحی سایت ارائه کرده است می توانید به درکی از محدوده تعرفه های طراحی سایت برسید. پس از آگاهی از هزینه های تقریبی برای راه اندازی یک وب سایت، لازم است بودجه خود را تعیین کنید. اگر انتظارات خود و بودجه ای را که در نظر گرفته اید برای طراح بیان کنید، آن ها نیز بهتر می توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند و می توانید از میان گزینه های موجود دست به انتخاب بزنید.

توجه به استانداردهای عمومی

برای طراحی سایت حرفه ای باید بر روی مواردی مانند رابط کاربری (UI)، تجربه کاربری (UX)، چگونگی نمایش در تبلت یا موبایل، هماهنگ بودن وب سایت با انواع مرورگرها، کدنویسی و… وقت و انرژی صرف شود که تمام این ها بر هزینه و قیمت طراحی سایت حرفه ای اثرگذار خواهند بود.
لازم به ذکر است که برخی از طراح ها یا شرکت ها از عدم آگاهی مشتریان سواستفاده کرده و تنها با استفاده از یک قالب زیبا سعی دارند کار خود را حرفه ای نشان دهند. اشخاص غیر متخصص این موارد را متوجه نمی شوند ولی با دقت در انتخاب شرکتی قابل اعتماد و حرفه ای می توان از نگرانی ها از این بابت کاست.

تعداد تخصص های بکار گرفته شده

همانطور که در یک کارخانه برای تولید یک محصول باید افرادی با تخصص های مختلف استخدام شوند، برای ایجاد یک وب سایت نیز به یک تیم طراحی متشکل از افرادی با مهارت های متفاوت نیاز است. به عنوان مثال، ظاهر زیبای یک وب سایت یا هارمونی رنگ چشمگیر آن نشان دهنده این است که یک طراح حرفه ای کار طراحی گرافیک آن را برعهده داشته است، یا مقالات و مطالب جذاب و خواندنی سایت، مهارت بالای متخصص تولید محتوای آن را نشان می دهد. بنابراین نمی توان تنها از یک نفر یا از یک تیم کوچک انتظار داشت که تمام کارهای مورد نیاز برای طراحی یک وب سایت حرفه ای را به تنهایی، به بهترین نحو ممکن و با پشتیبانی کامل انجام دهند. بنابراین این را هم در نظر بگیرید که شرکتی که قصد دارید پروژه طراحی سایت خود را به آن بسپارید چه تعداد نیروی متخصص را برای پروژه شما به کار می گیرد. برای تعیین قیمت طراحی سایت حرفه ای، به این موارد نیز باید توجه داشته باشید.

امکانات مورد نیاز

برآورد قیمت طراحی وب سایت حرفه ای به امکاناتی هم که برای راه اندازی سایت مورد نیاز است بستگی دارد که برای آن ها نیز بودجه ای را باید در نظر گرفت. مثلا هر وب سایت، به یک دامنه و هاست نیاز دارد که هزینه خرید آن ها جدا از هزینه ای است که برای طراحی سایت می شود. البته می توانید از شرکتی که کار طراحی سایت شما را برعهده دارد بخواهید که خرید هاست و دامین را نیز برای شما انجام دهد. اسکریپت ها و نرم افزارهای مورد نیاز سایت هم بسته به میزان پیچیدگی آن ها قیمت مختلفی دارند. می توان گفت برنامه نویسی سایت، پرهزینه ترین بخش آن است.

پس از اتمام کار طراحی و تحویل سایت، کار شما با تیم طراحی تمام نمی شود. ممکن است در آینده در بخشی از وب سایت مشکلی به وجود بیاید که برای رفع آن نیاز به یک متخصص باشد. بنابراین پشتیبانی قوی و سریع از طرف شرکت ارائه دهنده خدمات سایت از دیگر نکات مهمی است که باید به آن توجه شود. به طور کلی هزینه طراحی سایت حرفه ای به پارامترها و عوامل بسیاری بستگی دارد و هر شرکت یا طراح سایت نیز ملاک های خاص خود را برای قیمت گذاری دارد. کیفیت طراحی و کدنویسی، بهینه بودن و رعایت الگوریتم ها، همگی از عوامل اثرگذار بر قیمت طراحی سایت حرفه ای هستند.

باید صادقانه گفت که راه اندازی یک وب سایت ارزان نیست و اگر به یک سایت حرفه ای نیاز دارید لازم است افراد حرفه ای را جهت دستیابی به این هدف به کار بگیرید. طبیعتا هزینه طراحی سایت حرفه ای توسط یک شخص ماهر و با تجربه متفاوت از قیمتی است که یک شخص آماتور برای قبول پروژه به شما می دهد. البته همیشه هم قیمت بالا به معنی کار خوب نیست و پرداخت هزینه های بالا ضمانتی برای موفقیت وب سایت شما محسوب نمی شود. ولی می توان با در نظر گرفتن عوامل ذکر شده و همچنین سوابق شرکت، تصمیمی درست در این باره گرفت.

وب سایت شما اولین چیزی است که دیگران در فضای اینترنت از شما می بینند و این بسیار اهمیت دارد که سایت شما برای بازدیدکنندگان مناسب و تاثیرگذار باشد. در ابتدای مقاله گفتیم که اولین قدم این است که برای سایت خود هدفی را تعیین کنید. اگر به عنوان مثال هدف شما از ایجاد یک سایت فروش کالا و محصول باشد ولی هیچگونه تماس یا سفارشی دریافت نکنید، به این معناست که وب سایت شما کارآمد نیست و شاید هم برای آن هزینه و وقت زیادی را صرف کرده باشید. پس چیزی که اهمیت دارد، رسیدن به هدفی است که در ابتدای کار مشخص کرده ایم. مهم تر از این که قیمت طراحی سایت حرفه ای و هزینه راه اندازی آن چقدر است، کارآمد بودن وب سایت و رسیدن به هدف تعیین شده اهمیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست