سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت یکی مهم ترین کارهایی است که باید در اولویت لیست کارهای مهم امروزتان قرار دهید. تمام دارندگان کسب و کار، شرکت، فروشگاه، مدیران، محققان، اساتید، صنعتگران، تولید کنندگان و… در هر صنف و هر زمینه کاری نیاز به یک وبسایت حرفه ای دارند که از طریق سفارش طراحی وبسایت به یک شرکت معتبر می توانند به این مهم دست یابند. در این مقاله می خواهیم به این که شرایط سفارش طراحی سایت شامل چه مراحلی است و در زمان سفارش طراحی وب سایت چه سوالاتی باید بپرسید بپردازیم. قبل از سفارش سایت و پرداخت هزینه حتما این مقاله را مطالعه نمایید، قطعا شما این حق را دارید که در مورد نحوه طراحی سایت خود سوالاتی از طراح بپرسید و در بخش هایی از این فرآیند تصمیم گیری نموده و مشارکت داشته باشید. سوالاتی که باید برای نحوه سفارش طراحی سایت خود بپرسید عبارتند از:

از چه نوع سیستمی برای ساخت سایت من استفاده می شود؟

در واقع برای ایجاد و راه اندازی یک وبسایت دو روش وجود دارد که باید قبل از شروع کار تعیین شود که از چه روشی استفاده می شود. اولین راه برای داشتن یک وبسایت این است که از سایت ساز یا قالب های آماده استفاده نمایید که ممکن است خیلی باب میل و سلیقه شما نباشند و دوست داشته باشید آن را تغییر دهید. اما روش دوم این امکان را به شما می دهد که سایت خود را از ابتدا به شکل دلخواهتان طراحی نمایید. روش دوم استفاده از سیستم مدیریت محتوا می باشد. در صورتی که بخواهید از سیستم مدیریت محتوا استفاده نمایید نیاز به تخصص و مهارت در زمینه طراحی سایت دارید، اما بدون داشتن اطلاعات کافی چطور می توانید سایت خود را بسازید؟ پس به یک طراح حرفه ای سفارش طراحی سایت می دهید و از او می خواهید این کار را برایتان انجام دهد. طراح با استفاده از دانش برنامه نویسی خود و همچنین به کمک گرافیست قالب سایت که همان بخش ظاهری قابل مشاهده برای کاربر می باشد را می سازند. دو سیستم مدیریت محتوای وردپرس و جوملا جزو پرکاربردترین سیستم ها می باشند که امروزه استفاده بیشتری نسبت به سایرین دارند. ما نیز از بین این دو، وردپرس را به شما پیشنهاد می دهیم زیرا نسبت به جوملا استفاده و مدیریت آسان تری دارد، سیستم مدیریت جوملا نیز مقداری قدیمی شده اما وردپرس مدام در حال بروزرسانی است و امکانات جدیدی به آن افزوده می شود.

استفاده از قالب اختصاصی بهتر است یا قالب آماده؟

همانطور که گفتیم نوع قالب وبسایت مهم است چه خودتان بخواهید سایت را بسازید چه بخواهید سفارش طراحی وب سایت را به طراح بدهید بعد از انتخاب نوع سیستم مدیریت محتوا ابتدا باید یک قالب برای سایت خود انتخاب نمایید. با سفارش طراحی وب سایت می توانید از طراح بخواهید که جزئیات ظاهر و قالب وبسایت شما را طبق نظر و سلیقه خودتان طراحی نماید زیرا تصمیم گیرنده شما هستید. اما می بایست بودجه خود را برای هزینه های سفارش طراحی سایت به صورت اختصاصی در نظر بگیرید چون به هر حال همه جزئیات از صفر طراحی می شود پس هزینه بیشتری نسبت به قالب آماده دارد. مزیت سفارش طراحی سایت به صورت اختصاصی این است که اگر مدتی بعد تصمیم به تغییرات بخشی از سایت گرفتید یا خواستید بخشی را به آن اضافه نمایید این امکان را دارید، ولی در مورد قالب های آماده این طور نیست و دسترسی برای تغییرات بسیار محدود می باشد. این نکته را هم به یاد داشته باشید که ممکن است بعضی از شرکت ها هزینه طراحی سایت سفارشی را از شما دریافت کنند اما در نهایت همان قالب آماده را به شما تحویل دهند. به همین جهت می بایست در انتخاب قالب سایت خود دقت لازم را داشته باشید و به شرکت های معتبر و قابل اعتماد خدمات سفارش طراحی سایت دهید.

هزینه سفارش طراحی سایت من چقدر خواهد بود؟

معمولا اولین و مهم ترین سوالی که ذهن افراد را در رابطه با سفارش طراحی سایت درگیر می کند هزینه طراحی سایت می باشد. گاهی به این جهت که تعرفه ثابتی برای سفارش برای  طراحی سایت وجود ندارد بعضی از شرکت های طراحی سایت از این موضوع سوءاستفاده نموده و از افراد مبالغ بسیار زیادی دریافت می نمایند. برای جلوگیری از این اتفاق قبل از اقدام به سفارش طراحی سایت در مورد قیمت و هزینه آن با طراح صحبت کرده و قیمت تعیین شده را در قرارداد قید نمایید. در صورتی که شرکت طراح قیمت دقیقی اعلام نمی کند قصد دارد تا پس از اتمام کار هزینه بیشتری را دریافت کند. اما شرکت ابر آی تی به جهت تصمیم گیری آسان تر مشتریان و اطلاع از هزینه های سفارش طراحی وب سایت پکیج هایی با امکانات مختلف و قیمت های مشخص شده را در انتهای مطلب برای شما قرار داده است.

می توانم نمونه کارهای شرکت شما را ببینم؟

بله البته! این که بتوانید قبل از سفارش طراحی سایت خود و پرداخت هزینه نمونه سایت های طراحی شده توسط این شرکت را ببینید حق طبیعی شماست، علاوه بر آن حتی می توانید نظرات مشتریان را نیز جویا شوید. سپس در صورتی که طراحی های انجام شده از نظر شما خوب و استاندارد بود و همچنین مشتریان دیگر هم از فرم سفارش طراحی سایت خود راضی بودند می توانید با شرکت طراح سایت قرارداد ببندید.

آیا شما خدمات پشتیبانی نیز ارائه می دهید؟

این مساله بسیار مهم است و حتما باید شرکتی را انتخاب نمایید که پس از سفارش طراحی سایت به شما خدمات پشتیبانی سایت را نیز ارائه دهد. شرکت طراحی سایت ابر آی تی پس از سفارش آنلاین طراحی سایت و تحویل آن به مشتری خدمات پشتیبانی خود را نیز به صورت رایگان به مشتریان ارائه می دهد. در تمامی ساعات شبانه روز تنها با یک تماس می توانید مشکل خود را مطرح نموده تا آن را برایتان رفع نماییم. تمام افرادی که خدمات سفارش طراحی سایت خود را به تیم ابر آی تی سپرده اند از آن پس جزو مشتریان همیشگی ما محسوب شده و تیم ما را همواره همراه خود دارند.

مشخصات یک وبسایت خوب چیست؟

زمانی که به یک شرکت طراحی سایت سفارش ارزان طراحی سایت می دهیم و برای آن هزینه می کنیم قطعا می خواهیم یک وبسایت که از هر نظر عالی باشد و کاملا استاندارد و تخصصی طراحی شده باشد تحویل بگیریم. بنابراین باید بدانیم که ویژگی های یک سایت خوب و حرفه ای چه چیزهایی هستند.

سایت حرفه ای باید برای مخاطب جذاب باشد

مواردی که در اولین ثانیه های ورود کاربر به سایت باعث جذب او می شوند می تواند سرعت لود بالای صفحات، گرافیک زیبا و چیدمان منظم و صحیح اجزای سایت باشد. تمام این جزئیات نشان دهنده مفهوم و ماهیت اصلی سایت شما هستند. در صورت رعایت این نکات سایت شما Bounce Rate و Session Duration که دو مورد از شاخص های مهم گوگل برای ارزیابی سایت شما هستند را بدست خواهد آورد.

جلب نظر اکثریت کاربران

یک وبسایت خوب باید بتواند نظر بیشترین درصد از بازدید کنندگان خود را که ممکن است از اقشار مختلفی باشند جلب نماید. برای این کار می بایست بررسی کرد که مخاطبان اصلی سایت را چه رده سنی تشکیل می دهد، بیشتر این مخاطبان از چه دستگاهی برای مشاهده سایت استفاده می کنند، هدف اصلی وبسایت چیست، مخاطبان اصلی در وبسایت به دنبال چه هستند و… هر یک از این موارد می تواند تاثیر بسیاری در نوع طراحی و پیاده سازی سایت شما داشته باشد.

باید همراه با زمان پیش برود

زمان در حال گذر است و بدنبال آن همه چیز در حال تغییر و پیشرفت هستند. یک وبسایت خوب نیز باید در طول زمان در حال تغییر و به روز شدن باشد و همگام با تکنولوژی روز دنیا پیش برود. در صورت عدم هماهنگی سایت با دنیای اینترنت به موفقیت نخواهید رسید و از رقبای خود عقب می مانید. به همین جهت بهتر است پروژه سفارش طراحی سایت شما همراه با پشتیبانی و بروزرسانی باشد.

مورد توجه موتورهای جستجو باشد

دید موتورهای جستجو به سایت با دید مخاطبان متفاوت است، سایت باید طوری طراحی شود که در زمان جستجو گوگل بتواند نتیجه دقیق تری نشان دهد به همین جهت به اطلاعات خاصی نیاز دارد که این اطلاعات برای کاربر قابل مشاهده نیستند. این موارد در بخش های مختلف و به شکل های متفاوتی قرار داده می شوند که کمک می کنند سایت شما مورد توجه گوگل قرار بگیرد.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست