سفارش ساخت سایت حرفه ای

سفارش ساخت سایت حرفه ای که توسط شرکت ابر ای تی پذیرفته می شود یکی از خدمات تیم ما می باشد. از نظر شما یک وب سایت حرفه ای چگونه سایتی است و چه فاکتورهایی دارد؟ سفارش ساخت یک وبسایت حرفه ای باید طوری صورت گیرد که وب سایت طراحی شده مخاطبان هدف را به خود جذب نماید. با سفارش دادن ساخت یک سایت حرفه ای از یک وب سایت استاندارد، بهینه، ریسپانسیو، کاربرپسند و پر سرعت برخوردار خواهید شد. این ها عواملی هستند که باعث می شوند سایت در همان لحظه اول کاربر را جذب نماید. سفارش ساخت وب سایت حرفه ای  توسط طراحان تیم ابر آی تی با چندین سال سابقه در امر طراحی و ساخت سایت به صورت کاملا استاندارد و با کیفیت انجام می شود. برای اینکه یک وب سایت نظر بیشتر کاربران را به خود جلب کند می بایست از تجربه کاربران در سایت آمارگیری کرده و مخاطبان را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. به عنوان مثال باید رده سنی مخاطبین سایت را بدانیم و اینکه از چه دستگاهی برای جستجو در اینترنت استفاده می کنند، هدف وبسایت چیست و مخاطبان در این سایت دقیقا به دنبال چه چیزی هستند، هر کدام از این فاکتورها در نوع سفارش حرفه ای ساخت سایت  و طراحی آن موثر واقع هستند.

نقش کلیدی محتوا در سفارش ساخت سایت حرفه ای

پس از گرفتن سفارش ساخت وبسایت حرفه ای از مشتری و طراحی سایت مهم ترین بخشی که باید به آن پرداخته شود محتواست. در تولید محتوا باید به نکاتی از جمله استفاده از فونت های مناسب و بجا، نداشتن غلط املایی، تکراری نبودن جملات و عبارت های استفاده شده در متن، چیدمان صحیح آیتم ها و… توجه نمود. ویژگی سفارش ساخت سایت حرفه ای و طراحی آن باید طوری باشد که کاربر به تمام مطالب مورد نیاز خود به راحتی دسترسی داشته باشد. درکل تمام این موارد که در تجربه کاربر در رابطه با سایت تاثیرگذار هستند UX گفته می شود، به همین جهت در زمان ساخت سایت حرفه ای و سفارش آن UX می بایست مورد توجه قرار گیرد و به طور کامل رعایت شود.

سفارش ساخت سایت حرفه ای و طراحی آن طوری که مورد توجه گوگل باشد

موتورهای جستجویی همچون گوگل وب سایت ها را مانند کاربران نمی بینند بلکه آن ها را از طریق خواندن برخی قسمت ها مانند عنوان صفحه، متای توضیحات، محتوا و… شناسایی می کنند. این موتورهای جستجو برای نمایش نتایج دقیق تر به کاربران نیاز دارند تا اطلاعات را از این قسمت ها بخوانند که برخی از آن ها مانند متای توضیحات برای کاربر قابل مشاهده نیست. همچنین موارد دیگری نیز وجود دارند که گوگل نیاز به دانستن آن ها دارد، به عنوان مثال در سایت خود محصولاتی دارید و گوگل می خواهد بداند چه محصولی برای مشتریان محبوب تر است. اما در حالت عادی این مورد نمایش داده نمی شود ولی در طراحی سایت حرفه ای می توان نتایج نظرسنجی مخاطبان را برای گوگل به نمایش دربیاوریم. برای نمایش چنین مواردی باید از Schema استفاده نمایید. در سفارش ساخت وب سایت حرفه ای امر سئو و بهینه سازی سایت بسیار مهم است و این نکات نیز به بهینه سازی سایت کمک می کنند.

نحوه سفارش ساخت سایت حرفه ای به چه صورت است؟

این سوالی است که بیشتر مدیران شرکت ها و افراد برای راه اندازی سایت خود با آن مواجه هستند. برای اطلاع از نحوه سفارش ساخت سایت حرفه ای به شرکت طراح و اینکه چه درخواست هایی را به چه صورتی باید از طراح داشته باشید به مطالعه ادامه مطلب بپردازید. در ادامه مراحل سفارش ساخت وبسایت حرفه ای برای انواع سایت های فروشگاهی، شرکتی، پزشکی و غیره را به طور کامل توضیح خواهیم داد.

ثبت دامنه
فضای هاست
قالب وب سایت
برنامه نویسی امکانات وب سایت
درج اطلاعات وب سایت
ایمن سازی وب سایت
بهینه سازی وب سایت
ثبت دامنه

اولین اقدامی که قبل از سفارش ساخت سایت حرفه ای به شرکت طراح سایت باید انجام دهید جستجو و کسب اطلاعات درباره انتخاب نام دامنه، تعرفه ثبت دامنه و تمدید آن می باشد. ثبت دامنه تعرفه مشخصی دارد اما بسته به پسوند آن متفاوت است، به عنوان مثال دامنه هایی با پسوند ir نسبت به دامنه هایی با پسوند com ارزان تر هستند. موضوع مهمی که باید درباره آن اطلاع داشته باشید هزینه و نحوه تمدید دامنه می باشد و همچنین اینکه شرکت ارائه دهنده دامنه چه مدت قبل از انقضا دامنه، شما را برای تمدید مطلع می کنند. درضمن این نکته را مدنظر داشته باشید که قبل از انتخاب و ثبت نام دامنه بهتر است که از یک متخصص سئو مشاوره بگیرید تا بهترین و مناسب ترین نام دامنه را برای وب سایت خود ثبت نمایید. انتخاب یک نام دامنه خوب می تواند در سئو و افزایش بازدید سایت نیز تاثیرگذار باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات از هزینه سفارش ساخت سایت حرفه ای با شماره های قرار گرفته در سایت تماس بگیرید.

فضای هاست

کار دیگری که قبل از سفارش ساخت سایت حرفه ای و طراحی آن باید انجام دهید کسب اطلاعات و تهیه فضای هاست مناسب برای وب سایت است. بهتر است که تهیه و انجام امور مربوط به هاست را نیز به شرکت طراح بسپارید تا در صورت بروز مشکلات در آینده خود شرکت بتواند آن را رفع نماید. به همین جهت توصیه می گردد که خدمات هاست وب سایت را تحت نظر شرکت طراح خریداری نمایید. مواردی که برای تهیه هاست باید از آن اطلاع یابید میزان فضای هاست در نظر گرفته شده، تعرفه ارتقاء و تمدید هاست و همچنین پهنای باند ماهیانه می باشند. انتخاب نوع سرور نیز براساس زبان برنامه نویسی که طراح سایت مورد استفاده قرار داده است انجام می شود. برای وب سایت هایی که توسط زبان برنامه نویسی ASP.NET نوشته شده اند سرور ویندوزی انتخاب می شود و برای سایت های نوشته شده به زبان PHP سرور لینوکس استفاده می گردد.

قالب وب سایت

در این مرحله از سفارش ساخت سایت حرفه ای پس از انتخاب و خرید هاست و دامنه باید نوع قالب وب سایت طبق سلیقه مشتری و نظر طراح انتخاب شود. در سفارش ساخت سایت حرفه ای دو راه برای تهیه و آماده سازی قالب سایت وجود دارد، یکی از این روش ها استفاده از قالب های آماده می باشد که در فروشگاه های اینترنتی هزاران مدل مختلف از این قالب ها در طرح ها و رنگ های متنوع موجود است که می توانید یکی از آن ها را انتخاب نموده و سفارش ساخت سایت حرفه ای با استفاده از آن قالب را به طراح دهید. روش دیگری که برای ایجاد قالب سایت می توان انتخاب نمود این است که طراح گرافیست بر اساس نیازها و سلایق شما قالب را به صورت منحصربفرد و سفارشی طراحی نماید. پیشنهاد ما به شما این است که قبل از تصمیم گیری ابتدا قالب های آماده موجود را مشاهده نموده و پس از آن یکی از دو راه را انتخاب نمایید. در صورتی که قالب مورد نظر شما در قالب های موجود قرار داشت می توانید از آن استفاده نمایید و در غیر اینصورت مشاهده طرح های متنوع می تواند ایده های بهتری به شما در طراحی قالب بدهد.

برنامه نویسی امکانات وب سایت

می توان گفت این مهم ترین مرحله در سفارش ساخت سایت حرفه ای می باشد، در این بخش برنامه نویس تیم طراحی براساس نیازها و امکانات درخواستی شما ساختار سایت را برنامه نویسی و پایه گذاری می کند. به این جهت که در آینده مشکل یا سوء تفاهمی پیش نیاید می بایست قبل از شروع برنامه نویسی لیست کامل و واضحی از امکاناتی که می خواهید در سایت شما قرار گیرد را به صورت فایل RFP تهیه کرده و در اختیار برنامه نویس بگذارید. بدین ترتیب برآورد هزینه طراحی سایت نیز با توجه به خواسته های شما به صورت دقیق تری انجام می شود. اهمیت تهیه و ارسال فایل RFP به این اندازه است که می تواند در موفقیت وب سایت شما در آینده تاثیرگذار باشد.

درج اطلاعات وب سایت

زمانی که ساختار سایت ایجاد و قالب آن نیز آماده شد می توان اطلاعات و محتوای سایت را تهیه و در آن پیاده سازی نمود. در این مرحله از سفارش ساخت سایت حرفه ای مشتری می بایست اطلاعات مربوط به سایت را در اختیار طراح سایت قرار دهد تا آن ها را درون وب سایت بارگذاری کند. توجه داشته باشید که باید مطالب را به شکلی دقیق و منظم و دسته بندی شده به طراح ارائه نمایید تا مشکلی از این بابت رخ ندهد. البته خودتان نیز می توانید اطلاعات را در سایت وارد نمایید تنها کافی است نحوه استفاده از پنل مدیریت محتوای سایت را آموزش ببینید. مدیریت و وارد کردن محتوای سایت کار ساده ایست و با کمی آشنایی با پنل می توانید این کار را خودتان به عهده بگیرید، که در این صورت هزینه سفارش ساخت سایت حرفه ای نیز کاهش خواهد یافت.

ایمن سازی وب سایت

پس از انجام تمام این مراحل و ساخت یک وب سایت مهم ترین نکته ایمن سازی آن می باشد که معمولا مورد توجه قرار نمی گیرد. برای جلوگیری از وقوع مشکلات امنیتی در آینده باید حتما از راه های مختلفی جهت ایمن سازی سایت استفاده نمایید. بهترین کار این است که قبل از سفارش ساخت سایت حرفه ای از طراح مورد نظر در مورد اینکه آیا در ساخت سایت از روش های ایمن سازی استفاده می شود یا خیر و از این موضوع مطمئن شوید.

بهینه سازی وب سایت

مرحله نهایی در سفارش ساخت سایت حرفه ای مرحله بهینه سازی سایت است، سئو و بهینه سازی سایت امری ضروری در سفارش ساخت سایت حرفه ای است که به افزایش سرعت سایت و بهبود رتبه آن در گوگل کمک می کند تا در نهایت بازدید و درآمد سایت نیز افزایش یابد. بهینه سازی وب سایت شامل تکنیک هایی از جمله بهینه سازی کدهای وب سایت، انتخاب عنوان مناسب برای هر صفحه، بهینه سازی آدرس یو آر ال صفحات، فعال سازی سیستم های فشرده سازی مانند GZIP در سایت، فعال سازی سیستم کش سایت، بهینه سازی تصاویر و… می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست