طراحی وب سایت فروشگاهی

طراحی وب سایت فروشگاهی درواقع همان شعبه آنلاین فروشگاه شماست که به صورت ۲۴ ساعته و برای تمامی افراد قابل دسترسی می باشد. طراحی وب سایت فروشگاهی آنلاین به شما یک فرصت برای گسترش فروش خود در ابعاد جهانی را می دهد، زیرا وب سایت شما را هر کسی در هر جای دنیا که باشد با دسترسی به اینترنت می تواند ببیند به همین جهت با فراهم کردن امکانات مورد نیاز برای دریافت آنلاین وجه و پست محصولات می توانید از شهرها و حتی کشورهای دیگر نیز مشتری جذب نمایید. قطعا میزان فروش یک فروشگاه آنلاین بسیار بیشتر از یک فروشگاه در محله ای خاص می باشد. اما برای رشد و پیشرفت کسب و کار تنها طراحی وبسایت فروشگاهی کافی نیست، بلکه پس از طراحی وب سایت فروشگاهی می بایست به سئو و ارتقاء رتبه آن در گوگل بپردازید. امروزه حتی کسانی که فروشگاهی ندارند نیز بدون نیاز به انبار، مغازه، کارمند و… تنها با طراحی سایت فروشگاهی می توانند یک فروشگاه آنلاین ۲۴ ساعته داشته باشند. طراحی وب سایت فروشگاهی یک راه ارزان است که با کمترین سرمایه به شما این امکان را می دهد تا به کسب درآمد بپردازید. اما برای طراحی وبسایت فروشگاهی ابتدا باید هدف و برنامه ریزی داشته باشید. به عنوان مثال باید مشخص کنید که می خواهید در فروشگاه آنلاین خود به فروش چه محصولاتی بپردازید، می تواند تنها در یک زمینه باشد (مثلا فقط پوشاک) و یا می تواند موارد مختلفی را در بر بگیرد (مانند سایت دیجی کالا) تا بهتر بتوان به دسته بندی و چیدمان سایت پرداخت.

مراحل طراحی وب سایت فروشگاهی

اولین گام در طراحی وب سایت فروشگاهی همانطور که گفته شد تعیین اهداف و برنامه ریزی دقیق می باشد. سپس دو گزینه پیش رو دارید برای طراحی سایت فروشگاهی و ایجاد ساختار آن، گزینه اول انتخاب یکی از پکیج های در نظر گرفته شده می باشد که دارای امکانات و قیمت مشخص شده است و گزینه دوم ارائه ایده ها و پیشنهادات شخصی شما و انتخاب امکانات مورد نظر می باشد که هزینه آن با توجه به نیازهای شما و ویژگی های مورد نظر تعیین می گردد. پس از اینکه در مرحله دوم یکی از روش های طراحی وبسایت فروشگاهی را انتخاب نمودید به سراغ انتخاب تم گرافیکی و رنگ و طرح سایت خواهیم رفت تا آن را مطابق سلیقه و نظر شما پیاده سازی نماییم. انتخاب دیگری که برعهده مشتری می باشد فضای هاست و نام دامنه است که با توجه به توصیه های مشاور می توانید مناسب ترین مورد را برای وب سایت خود انتخاب نمایید. بعد از آن طراحی جزئیات و طرح و نمای سایت توسط طراحان صورت گرفته و توسط برنامه نویس بر روی هاست پیاده سازی می شود. با تایید نهایی شما مراحل طراحی وب سایت فروشگاهی تکمیل می شود. مواردی مانند تولید و درج محتوا بر روی سایت در صورت درخواست مشتری انجام می شود اما اگر بخواهید می توانید خودتان محتوای سایت را وارد نمایید. همچنین وب سایت های طراحی شده توسط تیم ابر آی تی به صورت رایگان تحت پشتیبانی قرار خواهند گرفت.

مزایای طراحی وب سایت فروشگاهی

مقرون به صرفه بودن

همانطور که می دانید راه اندازی یک فروشگاه نیاز به هزینه و سرمایه زیادی جهت خرید یا اجاره مکان، انبار، قفسه بندی فروشگاه، لوازم و تجهیزات، پرسنل و… دارد اما طراحی وب سایت فروشگاهی هیچکدام از این هزینه ها را شامل نمی شود و تنها می بایست برای طراحی وب سایت فروشگاهی هزینه کمی پرداخت نمایید و این کار حتی در منزل نیز امکان پذیر است.

گستره وسیع جغرافیایی

یک مغازه یا فروشگاه محلی تنها از مناطق اطراف و نزدیک خود مشتری خواهد داشت که تعداد محدودی را شامل می شود، اما با طراحی وب سایت فروشگاهی آنلاین می توان از هر محله، خیابان و حتی هر شهر دیگری مشتریانی داشت که به سادگی و بدون مراجعه به فروشگاه از شما خرید می کنند، این تنها توسط آنلاین مارکتینگ یا تجارت الکترونیک امکان پذیر است.

انعطاف پذیری بیشتر

تغییرات ظاهری که در مناسبت های مختلف بر روی وب سایت انجام می شود بسیار ساده تر و سریع تر صورت می گیرد تا تغییر و چیدمان دکور جدید یک فروشگاه و ویترین آن، همینطور چنین تغییرات مناسبتی هزینه زیادی در طراحی حرفه ای وب سایت فروشگاهی نخواهند داشت و هر زمان که لازم باشد می توان این کار را انجام داد.

کاهش هزینه های بازاریابی با هدف گیری بهتر

تبلیغات از طریق طراحی وب سایت فروشگاهی نیز موثرتر و پربازدیدتر از دیگر رسانه های تبلیغاتی می باشد، همچنین هزینه طراحی وب سایت فروشگاهی نیز از تبلیغات بنری یا تلویزیونی بسیار کمتر است. به این نکته توجه داشته باشید که جذب کاربری که در فضای مجازی در جستجوی کالایی می باشد راحت تر از افرادی است که بدون چنین هدفی به تماشای یک برنامه تلویزیونی مشغول هستند.

دسترسی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته

مزیت دیگر طراحی ارزان وب سایت فروشگاهی چه برای مدیر سایت و کسب و کار و چه برای مشتری، امکان خرید و فروش در هر زمانی از شبانه روز می باشد. بسیاری از افراد ممکن است به علت درگیری های شغلی، یا نگهداری از فرزندان و مسائل دیگر وقت کافی برای مراجعه به فروشگاه نداشته باشند و این یک فرصت مناسب برای چنین افرادی جهت خرید کالای مورد نیاز است و همچنین شما حتی یک مشتری را هم از دست نخواهید داد.

افزایش دید برای کسب و کار شما

یکی دیگر از مزیت های طراحی سایت فروشگاهی دیده شدن توسط تعداد افراد بیشتری است که از طریق بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو و ارتقاء رتبه سایت صورت می گیرد. کار مهمی که حتما باید پس از طراحی وبسایت فروشگاهی انجام دهید اقدام به سئو سایت فروشگاهی جهت افزایش ترافیک و همینطور افزایش بازدید می باشد که قطعا به دنبال آن افزایش فروش را تجربه خواهید کرد.

طراحی وب سایت فروشگاهی به صورت ریسپانسیو

یکی از عوامل تاثیر گذار و مهم در سئو و بهینه سازی سایت که مورد پسند موتورهای جستجو نیز می باشد ریسپانسیو بودن سایت است. تمام موتورهای جستجو بخصوص گوگل در مورد این موضوع بسیار حساس هستند و باید بدانید که یکی از گزینه های بسیار مهم جهت رتبه دهی در الگوریتم های گوگل ریسپانسیو بودن سایت است. قبل از مطرح شدن این موضوع طراحان سایت برای رضایتمندی کاربران به تهیه نسخه موبایلی یا اپلیکیشن برای سایت خود می پرداختند که هزینه بسیار بالایی داشت، اما حالا با فراهم شدن امکانات و ابزارها جهت ریسپانسیو نمودن وب سایت دیگر این مساله ساده تر و با هزینه کمتری انجام می شود. البته درست است که طراحی وب سایت فروشگاهی پیچیدگی های مخصوص خود را دارد، اما فریم ورک های بسیاری نیز جهت ساده تر کردن این موضوع ایجاد شده اند که می توان از آن ها کمک گرفت. علاوه بر فریم ورک ها می توان از مدیا کوئری ها نیز در طراحی سایت فروشگاهی جهت ریسپانسیو نمودن سایت استفاده کرد که دارای اندازه های استانداردی هستند و انواع گوشی های هوشمند با هر صفحه نمایشی را در بر می گیرند.

طراحی وب سایت فروشگاهی ارزان

موضوع مهمی که در طراحی وب سایت فروشگاهی وجود دارد و بیشتر افراد ابتدا درباره آن سوال می کنند قیمت و هزینه طراحی سایت فروشگاهی است. همینطور درصد بالایی از این افراد به سمت طراحی وبسایت فروشگاهی ارزان قیمت جذب می شوند، اما ارزان بودن طراحی سایت فروشگاهی نه می تواند مزیت آن باشد و نه می تواند دلیل بد بودن آن باشد. زیرا قیمت و هزینه طراحی وب سایت فروشگاهی براساس آنچه که شما از طراح می خواهید تا برایتان انجام دهد تعیین می گردد. هرچه امکانات قابل اجرا بر روی سایت محدود تر باشند قیمت آن نیز ارزان تر خواهد شد. با توجه به موارد ذکر شده رعایت اصول سئو در طراحی وب سایت فروشگاهی به صورتی که صحیح انجام شود و برای سایت مشکلی ایجاد نکند امری الزامیست.  به همین جهت توصیه می شود قبل از اقدام به طراحی وب سایت فروشگاهی نمونه کارهای انجام شده توسط شرکت و طراح مورد نظر مشاهده و بررسی گردد. طراحی وب سایت فروشگاهی ارزان نمی تواند دلیل بر بی کیفیت و یا با کیفیت بودن کار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست