طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی که یک نمونه از خدمات فراوان شرکت ابر آی تی می باشد جهت ایجاد یک پل ارتباطی میان فروشندگان و مشتریان انجام می گردد که نحوه خرید و فروش کالا را آسان تر می کند. زمانی که تصمیم می گیرید یک فروشگاه راه اندازی نمایید در وحله اول نیاز به یک انبار برای نگهداری کالا و همچنین فروشگاهی برای بازدید و خرید حضوری مشتری دارید که تهیه این مکان هزینه بسیار زیادی هم نیاز دارد، اما با طراحی حرفه ای سایت فروشگاه اینترنتی نیازی به هیچ فضایی برای انبار یا نمایش اجناس خود ندارید، همچنین هزینه طراحی سایت فروشگاه اینترنتی بسیار کمتر از هزینه تهیه یک انبار یا فروشگاه می باشد. در این که طراحی وب سایت فروشگاه اینترنتی سودآور است تردیدی نیست اما تنها طراحی یک وبسایت کافی نیست بلکه شما باید در این زمینه به کسب اطلاعات کامل تر پرداخته و از ایده های خلاقانه برای فروش کالاهای خود استفاده نمایید. در این صورت می توانید از مزایای بیشمار ساخت سایت فروشگاه اینترنتی بهره ببرید. اگر می خواهید با مهم ترین مزایای طراحی سایت فروشگاه اینترنتی آشنا شوید به مطالعه ادامه مقاله بپردازید.

مزایای طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

داشتن وبسایت در هر کسب و کاری لازم است و در صورت داشتن هدف و برنامه ریزی صحیح و کمی خلاقیت می تواند به رونق کسب و کار شما کمک بسیاری نماید. طراحی وب سایت فروشگاه اینترنتی برای فروشندگان کالا مزایای بسیار زیادی به همراه دارد که در این مقاله چند مورد از آن ها را برای شما بازگو خواهیم کرد.

ارائه یک تصویر بهتر از فروشگاه

با طراحی وبسایت فروشگاه اینترنتی که البته خوب و با کیفیت باشد می توانید یک تصویر بهتر از نوع کسب و کار و شخصیت فروشگاه خود به مشتریان منتقل نمایید. این موضوع می تواند دلیل مهم و منطقی برای طراحی سایت فروشگاهی و راه اندازی آن باشد. حضور در اینترنت جدیت و اعتبار کار شما را به مخاطب القا می کند و موجب پر رنگ تر دیده شدن شما می شود.

ارائه خدمات بیشتر به مشتریان

استفاده از روش فروش آنلاین و طراحی سایت فروشگاه اینترنتی این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا خدمات بهتر و بیشتری را به مشتریان خود ارائه نمایید. خدماتی مانند ارتباط بیشتر با کاربران، امکان پاسخگویی به سوالات آن ها، امکان رسیدگی به مشکلات آن ها، برخورداری از زمان کافی برای تبلیغات یا حراجی ها و… به عنوان مثال می توانید یک لیست کامل از سوالات متداول مشتریان تهیه کرده و پاسخ آن ها را در صفحه ای از وبسایت خود قرار داده و مشتریان را برای دریافت اطلاعات به صفحه مربوطه راهنمایی کنید.

دسترسی ۲۴ ساعته به محصولات و خدمات

ارائه خدمات ۲۴ ساعته برای فروشگاه ها امکان پذیر نمی باشد اما با طراحی سایت فروشگاه آنلاین می توان برای مشتریان لذت خرید از یک فروشگاه ۲۴ ساعته آنلاین را فراهم نمود. شما نیز به عنوان فروشنده در ۲۴ ساعت می توانید فروش بیشتری داشته باشید. همچنین ویژگی دیگر طراحی حرفه ای سایت فروشگاه اینترنتی برای مشتریان دسترسی بسیار آسان آن ها به کالاها و خدمات شما در هر مکانی تنها از طریق کامپیوتر یا موبایل شان می باشد.

پرداخت هزینه کمتر برای راه اندازی

هزینه ای که طراحی وبسایت فروشگاه اینترنتی نیاز دارد بسیار کمتر از هزینه راه اندازی و اداره یک مغازه یا فروشگاه است، بنابراین احتیاجی به یک سرمایه بزرگ برای داشتن وبسایت خود و شروع یک کسب و کار ندارید. اگر هم یک فروشگاه دارید و برای رونق بیشتر می خواهید اقدام به ساخت سایت فروشگاه اینترنتی نمایید بدانید که چندین برابر هزینه طراحی سایت از طریق افزایش فروش به شما باز خواهد گشت.

حذف فاصله ها

مشتریان تنها با یک کلیک در هرکجا که باشند می توانند به خدمات و محصولات شما دسترسی داشته باشند. معضلات ترافیک، زمان رسیدن به فروشگاه و صرف وقت برای خرید و پرداخت و… حمل کالاهای خریداری شده، نداشتن فرصت کافی برای رفتن به فروشگاه و بسیاری از مشکلات دیگر در خرید آنلاین حذف خواهند شد. همچنین فروشگاه های واقعی که در یک مکان خاص قرار دارند تنها مشتریانی از مناطق اطراف خود دارند اما یک فروشگاه اینترنتی می تواند از مناطق، شهرها و حتی کشورهای دیگر نیز مشتری داشته باشد.

کار کردن بدون محدودیت مکانی

با پرداخت قیمت طراحی سایت فروشگاه اینترنتی دیگر نیازی نیست صبح خیلی زود برای رفتن به فروشگاه خود شال و کلاه کنید، به راحتی در منزل خود و با همان لباس های راحت به فروش آنلاین و کسب درآمد بپردازید. کافی است در فضای اینترنتی ارتباطات خوبی داشته باشید تا به راحتی بتوانید کسب و کار خود را مدیریت نمایید.

کاهش هزینه های عملیاتی

توسط طراحی سایت فروشگاه اینترنتی می توانید خدمات خود را آنلاین به مشتریان ارائه دهید و نیازی به کارکنان متعدد برای گرفتن سفارشات و کارهای تلفنی و دفتر نیز ندارید. با قرار دادن ثبت انلاین و پرداخت آنلاین سفارشات تمام کارها از طریق خود مشتریان در وبسایت انجام می شود، تنها به یک پیک برای تحویل کالا نیاز خواهید داشت. بنابراین هزینه های پرداختی به کارکنان و دفتر و… حذف می شود.

امکان ورود به بازار جهانی

شرکت های خدماتی یا فروشگاه هایی که در یک شهر واقع هستند تنها می توانند پاسخگوی تعداد محدودی از مشتریان در اطراف خود و در ساعات مشخصی باشند. در صورتیکه با طراحی ارزان سایت فروشگاه اینترنتی و فروش آنلاین هزاران مشتری از هرکجای جهان می توانند از وبسایت شما خرید نمایند. در این حالت شما توانسته اید فروشگاه و کالاهای خود را به افراد نامحدودی معرفی نمایید و به بازار جهانی راه پیدا کنید که برای شما رونق روزافزونی را به همراه دارد.

نکات امنیتی مهم در زمینه طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

در هنگام طراحی وبسایت فروشگاه اینترنتی می بایست به موارد امنیتی و نکات بسیار مهم در این زمینه بسیار دقت نمایید. مشتریان برای خرید های آنلاین خود به فروشگاهی مراجعه می کنند که قابل اعتماد و امن باشد. رعایت مواردی از جمله دریافت نماد اعتماد، امکان پرداخت وجه در محل، ارائه اطلاعات تماس کامل و دقیق می تواند به جلب اعتماد مشتریان کمک کند، به همین جهت می بایست به این نکات توجه نمایید.

این نماد که از سوی وزارت صنعت و معدن ایران صادر می گردد، یک گواهینامه دیجیتال جهت معتبر و قابل اعتماد دانستن یک وبسایت می باشد. برای دریافت نماد اعتماد الکترونیکی باید مراحل بسیاری را طی نمود که بسیار سخت می باشند و نیاز به شرایط و مدارک خاصی دارد، به همین علت می توان گفت فروشگاه آنلاینی که نماد اعتماد الکترونیکی دارد حتما قابل اعتماد است. میزان اعتبار این نماد نیز با تعداد ستاره های آن تعیین می شود به این منظور که تعداد ستاره های بیشتر نشان دهنده معتبرتر بودن آن است.

می توان به فروشگاه هایی که با شرکت پست جمهوری اسلامی ایران کار می کنند و امکان پرداخت در محل دارند اعتماد نمایید، زیرا برای این کار شرکت پست مدارک کاملی را از صاحب فروشگاه دریافت می کند و تمام مدارک او ثبت می گردد. بنابراین یک کلاهبردار نمی تواند برای شما امکان پرداخت در محل ارائه نماید، وبسایت هایی که این امکان را دارند معتبر و قابل اطمینان هستند. شما هم اگر قصد طراحی سایت فروشگاه اینترنتی دارید می توانید این امکان را برای مشتریان خود فراهم نمایید.

در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی خود حتما شماره تلفن ثابت، تلفن همراه، ایمیل و در صورتی که دفتر یا مغازه ای دارید آدرس دقیق محل آن را در وبسایت درج نمایید. سایتی که دارای اطلاعات تماس باشد و به تلفن و پیام های مشتریان به سرعت پاسخ می دهد قطعا قابل اعتماد است. اگر در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی خود تمامی این نکات را رعایت نمایید سایت شما یک فروشگاه آنلاین مورد اعتماد مشتریان خواهد بود و مطمئنا موجب افزایش فروش شما نیز خواهد شد.

6 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • طراحی سایت فروشگاهی اینترنتی چقدر زمان میبره

  پاسخ
  • با سلام
   در صورتی که از قالب های آماده استفاده نمایید ۱۲ روز کاری و در صورتی که قالب اختصاصی مورد نظر شما باشد ۳۰ روز کاری زمان نیاز دارد.

   پاسخ
 • سلام، برای انتخاب نوع هاست برای دامین چه معیار هایی را باید درنظر گرفت؟

  پاسخ
  • با سلام
   برای انتخاب این دو معیارهای زیادی وجود دارد که مهمترین آنها خدمات شرکتی است که می خواهید از آنها هاست و دامنه را خریداری نمایید. همواره از شرکتهای معتبر و دارای خدمات خوب این دو را خریداری نمایید.

   پاسخ
 • چطور م یتونم برای سایت فروشگاهیم نماد اطمینان تهیه کنم؟

  پاسخ
  • با سلام
   به سایت اینماد مراجعه نموده و سپس ثبت نام نمایید و مدارک مورد نیاز آنها را ارسال کنید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست