طراحی سایت آموزشگاهی

اغلب افراد برای ارزیابی و دیدن مدارس و دانشگاه ها برای اولین بار ازسایت آن ها بازدید می کنند. طراحی دقیق و منحصر به فرد این دسته از سایت ها باعث می شود که آن مرکز آموزشی جذاب تر و برجسته تر از سایر مراکز جلوه کند. پس باید به گونه ای منحصر به فرد طراحی شوند تا نسبت به سایر مراکز برتری داشته باشند و توجه کاربران سایت را به خود جلب کنند, به طوری که همه ی نیاز های کاربران تحت وب را برآورده کنند. سایت های آموزشی باید همچنان به یافتن راه هایی برای درخواست تجدید نظر به دانشجویان و آینده نگری خود بپردازند و طرح های بهبود یافته ای ارائه دهند.

امکانات
trending_up

سئومند بودن

سئو کوتاه شده “Search Engine Optimization ” به معنی بهینه سازی موتور جستجو می باشد که به به تفصیر آن می توان اینطور بیان کرد: کمک به بهبود رتبه وب سایت و در جستجوی کاربران به رتبه بالاتری رساندن است. در واقع به مجموعه روش ها و متدها برای تغییر در استراتزیک وب سایت سئو گفته می شود.
perm_identity

کاربرپسند بودن

از خصوصیات طراحی وب سایت توسط شر کت “ابر آی تی” می توان به ارتباط آسان و کاربرپسند بودن آن اشاره کرد. کاربران با مراجعه به بخش های مختلف از زمینه فعالیت، نوع خدمات و محصولات شرکت شما مطلع شوند. هدف اصلی از طراحی وب سایت برای شرکت ها نیز فروش محصولات و معرفی خدمات است.
search

جستجو

با قراردادن امکان جستجو در سایت می توانید کاربر را به صفحات، خدمات و محصولات مختلف هدایت کنید به این صورت که کاربر کلمه مد نظر خود را که جستجو کند،می تواند به تمامی مطالب، صفحات، خدمات و محصولات شما دسترسی داشته باشد.

واکنشگرا

اینکه شما طراحی سایت آموزشگاهی داشته باشید که کاربر را بی نیاز از اپلیکیشن موبایل کنید تا بتواند به راحتی سایت شما را ببیند، فرم تکمیل کند و با شما تعامل داشته باشد، نیاز به سایتی واکنشگرا و ریسپانسیو خواهید داشت. ابزارهای زیادی برای این کار طراحی شده است تا کاربر با خیال راحت وب سایت خود را تست ریسپانسیو کند.
done_all

پنل مدیریتی ساده

به دلیل گسترش علم و فناوری، با پیچیده شدن امور وب و IT این توقع برای کاربران وجود داشته باشد که سایتی زیبا و با علم روز داشته باشند اما در عین حال پنل مدیریتی آسان و قابل ویرایش ساده تا بتوانند بدون نیاز به برنامه نویس و طراح وب سایت، سایت خود را به روز رسانی و تغییرات مد نظر را ایجاد نمایند.
record_voice_over

نظرات

اگر رقبای شما از روش های بازاریابی مشابه شما استفاده می کنند، شما می توانید با ارائه خدمات و محصولات با کیفیت به مشتریان خود، رضایت در آنها ایجاد نمایید؛ با قرار دادن بخشی برای بیان نظرات، در کاربران جدید اطمینان از کیفیت خدمات و محصولات خود ایجاد نمایید.
web

قالب زیبا

طراحی وب سایت زیبا و قابل فهم برای کاربران این انگیزه را در آنها ایجاد می کند که به عنوان یک مرجع همیشه سایت شما را بازدید کند و به دوستان خود نیز معرفی کند. طراحی گرافیکی زیبا شامل رنگ بندی، استفاده از عکس های با کیفیت، ایجاد صفحات و بخش های جذاب همگی از خصوصیات طراحی وب سایت زیبا به شمار می روند.
dvr

طراحی اختصاصی

اولین موضوعی که کاربران با ما مطرح می کنند این است که نمی خواهند سایتی مشابه همکاران و رقبای خود داشته باشند و برایشان مهم است که در طراحی، از رنگ سازمانی و المان های مد نظر آنها استفاده شود. ما نیز این اطمینان را به شما می دهیم که در طراحی وب سایت اختصاصی، سایت بر اساس سلیقه شما طراحی خواهد شد.
toys

معرفی مشتریان

یکی از مهم ترین روش های جذب مشتری، معرفی شرکت های شناخته شده است. شما با قرار دادن لوگوی شرکت های معتبر در وب سایت خود که از همکاری با شما رضایت دارند، این نوید را به کاربر می دهید که همکاری با شما طولانی مدت خواهد بود و می توانند از مشتریان قبلی استعلام کیفیت شما را داشته باشند

طراحی

– قرار دادن تصاویر برجسته با گرافیک عالی در صفحه اصلی و اسلایدرها و استفاده از رنگ های روشن بسیار تاثیر گذار است.(رنگ ها باید سرد و جذاب باشند به صورتی که تهاجمی نباشند)
– استفاده از انیمیشن های حرکتی در طراحی سایت آموزشگاهی می تواند باعث جذب مخاطب به سایت شود.
– استفاده از فونت مناسب باعث می شود که وب سایت ضمن ساده بودن بسیار با ارزش جلوه کند، به طوری که بیش از ۳ سبک فونت و بیش از ۳ رنگ استفاده نشود پس اندازه فونت باید کاملا مناسب باشد و بخش های مهم متن یعنی مواردی که نیاز به توجه بیشتر دارند را برجسته کند.
– طراحی سایت آموزشگاهی باید دارای یک منو به خوبی سازمان یافته باشد. (یک منوی سرصفحه ساده و یک منو پاورپوینت اطلاعاتی و سازمان یافته)
– استفاده از محتوای مناسب و سرفصل های جذاب استفاده شود. محتوای صفحه اصلی باید به خوبی نوشته شود و اطلاعات مختصر در مورد بخش ها را ارائه دهد. (برداشتن بسیاری از نسخه های طولانی تا خواندن و درک آن آسان تر شود)
– در نهایت وب سایت باید دارای یک منوی پاورقی باشد. پاورقی دارای دو جنبه اصلی است که برجسته شده اند: چشم انداز و مأموریت آنها. (پاورقی باید دقیق با گزینه های اطلاعاتی جداگانه باشد.) ودر نهایت داشتن یک وبلاگ مرتبط و قرار دادن آن در وبسایت آموزشی

امکانات

طراحی سایت آموزشگاهی می تواند دارای یک بخش “پرسش”باشد که کاربر در آن جزئیات را پر کند و نگرانی و پرسش های خود را به اشتراک بگذارد.
بخش اخبار و ایده ها و دوره های آموزشی نیز میتواند در این بخش قرار گیرد.
همچنین بخش لینک ها می تواند شامل تمام جزئیات از قبیل تاریخچه و معرفی مرکز آموزشی ، تقویم آموزشی ، خبرنامه ایمیلی، معرفی اساتید، دانلود جزوات اساتید، نمونه سؤالات امتحانی ، صدور کارنامه ، فروش کتاب ها و جزوات و سایر وسائل کمک آموزشی، برنامه زمان بندی کلاس ها، شرایط و نحوه ثبت نام متقاضیان، ثبت نام آنلاین در دوره های آموزشی، ربات تلگرام با امکان درج محتوای سایت در کانال تلگرام و امکان گفتگوی زنده با پشتیبان باشد.

رسانه

در این قسمت می توان از تصاویر مرکز آموزشی استفاده کرد، تصاویر روشن و مرتبط که می توانند توجه تماشاگر را جذب کنند. باید آیکون های مورد استفاده ساده اما قابل توجه باشند، بهتر است که هیچ ویدئویی در صفحه اصلی تعبیه نشود چرا که این کار باعث میشود نور صفحه اصلی مناسب و بارگیری آن آسان باشد.
البته طراحی سایت آموزشگاهی میتواند دارای ویدیوهای یوتیوب و توییت های جاسازی شده باشد. میتوان کانال های رسانه های اجتماعی را نیز در صفحه اصلی قرار داد. همچنین میتوان برای این قسمت بخش جداگانه ای در نظر گرفت. یک گالری عکس برای همه رسانه ها و از تصاویر برجسته و ویژه ای برای هر بخش استفاده کرد. البته بهتر است در این بخش از تعداد عکس های زیاد و یا خیلی سنگین استفاده نشود زیرا این کار باعث سنگین شدن شده و سرعت لود را پایین می آورد.

اطلاعات

اطلاعات ارائه شده توسط مجموعه آموزشی باید از طریق وب سایت ارائه شود. کاربر باید از طریق طراحی سایت آموزشگاهی پاسخی برای هر چیزی که می خواهد در مورد دانشگاه بداند، پیدا کند. نباید تمام اطلاعات در یک صفحه انباشته شود. پس می توان یک منوی دقیق پیاده سازی کرد. بخش دانشجویان بهتر است که جنبه هایی مانند رفاه دانشجویی، ورزش، بورس تحصیلی، امتحانات و موارد دیگر را فراهم کند که باعث شود وبسایت برای دانش آموزان و دانشجویان بسیار مفید باشد.

 

مخاطب

دانشجویان و دانش آموزان جدید و حتی قدیمی موسسه آموزشی می توانند از طریق طراحی سایت آموزشگاهی به راحتی حرکت کنند و تمام اطلاعات لازم برای درک تمام جزئیات را در دانشگاه پیدا کنند. مخاطبین یک وب سایت مفید علاوه بر دانشجویان و دانش آموزان، والدین و همه کسانی که به دنبال کسب اطلاعات در مورد دانشگاه هستند می باشند. وب سایت آموزشی به طور کلی یک دید بسیار سازمان یافته دارد و دارای ویژگی “دانشجوی فعلی” است تا همه چیزهایی را که لازم است یاد بگیرند و بخواهند در مورد دانشگاه یاد بگیرند. وبسایت آموزشی میتواند دارای پرونده قابل دانلود و درخواست آنلاین و پذیرش باشد. با توجه به سلیقه شخص میتوان کشویی ویژه برای دانشجویان و بازدیدکنندگان در منو قرار داد. این یک ویژگی نادر در اکثر طراحی سایت آموزشگاهی است.
از سوی دیگر، وبسایت باید بخش بازدید کننده اطلاعاتی در مورد نحوه دست یابی به دانشگاه، خرابکاری و سایر اطلاعات اضافی را ارائه دهد. این باعث آشکار سازی این موضوع می شود که وب سایت برای کمک به مخاطبان ساخته شده است و به راحتی می توان پیدا کرد که چه کسی دنبال آن است. وبسایت میتواند دارای بخش خبرنگار اطلاعاتی درباره مکان های فنی و مدیریتی باشد. همچنین میتواند دارای بخش فارغ التحصیلان و هیئت مدیره اطلاع رسانی به دانش آموزان و دانشجویان منتخب باشد.
همان طور که اشاره شد، یکی از مواردی که وبسایت را از دیگر طراحی سایت آموزشگاهی برجسته می کند، بخش “والدین” است که والدین می توانند از این طریق , انجام تکالیف دانش آموزان، گزارش کار و عملکرد فرزندانشان را به صورت آنلاین دنبال کنند و والدین آینده نگر می توانند با مشاوران آنلاین صحبت کنند. حتی میتوان در بخش منو وب سایت تمام اطلاعاتی را که والدین در مورد معلمان، برنامه ها و پشتیبانی نگران آن هستند قرار داد.
پس به طور خلاصه وب سایت، علاوه بر دانشجویان و دانش آموزان ، برای بازدید کنندگان عمومی نیز میباشد. بخش های والدین، استخدام ، دانشجویان و دانش آموزان و فارغ التحصیلان به طور جداگانه تقسیم می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست