ایجاد سایت

ایجاد سایت می تواند به رشد هر نوع کسب و کاری کمک بسزایی کند، این موضوع می تواند توسط معرفی خدمات و محصولات یک شرکت به قشر وسیعی از افراد در هر کجای جهان صورت گیرد و به صورت مستقیم یا غیر مستقیم منجر به فروش محصولات و رونق کسب و کار گردد. طراحی سایت فضایی مناسب جهت توسعه کسب و کار برای مدیران فراهم می سازد، هر وب سایت با دامنه ای اختصاصی بر روی فضای میزبانی یا هاست قرار می گیرد و با طراحی زیبا و محتواهایی جذاب و سئو اصولی می تواند مخاطبان هدف خود را جذب نماید. ایجاد سایت به روش های مختلفی انجام می شود اما اگر دارای یک شرکت بزرگ هستید و نیاز به سایتی حرفه ای دارید توصیه می کنیم که ساخت سایت خود را به یک شرکت طراح سایت با سابقه بسپارید و درخواست سایت سفارشی دهید. ایجاد وبسایت به صورت سفارشی می تواند حرفه ای تر و جذاب تر باشد و به رونق بیشتر کسب و کار شما نیز کمک کند. ایجاد وب سایت شرکتی، ایجاد سایت فروشگاهی، ایجاد وبسایت شخصی و… و همچنین سئو و بهینه سازی سایت و پشتیبانی سایت همگی جزو خدمات یک تیم طراحی سایت می باشند. یک تیم طراحی سایت متشکل از گرافیست، برنامه نویس، سئوکار و محتوا نویس است که همگی برای ایجاد حرفه ای سایت به صورت کاملا استاندارد و قدرتمند تلاش می کنند. شرکت و طراح برای ساخت سایت بسیار زیاد هستند و هرکدام از روش های متفاوتی استفاده می کنند و قیمت متفاوتی نیز برای ایجاد هر سایت ارائه می دهند.

بررسی مراحل ایجاد سایت

همانطور که گفتیم هر شرکت برای خدمات ایجاد سایت حرفه ای از روشی پیروی می کند که می بایست گام به گام انجام شود، بدین ترتیب وب سایتی استاندارد خلق شده و کارفرما نیز به طور کاملا واضح در جریان مسیر پیشرفت پروژه ایجاد سایت قرار می گیرد. در این قسمت از مقاله می خواهیم به مراحل ایجاد سایت بپردازیم و این روند را برای شما تشریح کنیم. هر یک از این مراحل از اهمیت و ضرورت ویژه ای برخوردار هستند، بی توجهی به هر کدام از این مرحله ها می تواند موجب مختل شدن مراحل دیگر شده و ساخت سایت را به تاخیر بیاندازد.

نیازسنجی و برنامه ریزی ایجاد سایت

اولین اقدام برای ایجاد حرفه ای سایت مشخص نمودن نیازهای پروژه می باشد. یعنی قبل از این که شروع به طراحی نماییم باید بدانیم که سایت مورد نظر قرار است چه خدمات و امکاناتی را ارائه دهد و کدام نیازهای مخاطبان را برطرف سازد. این اطلاعات جمع آوری شده و به علاوه درخواست های کارفرما به صورت یک پروپوزال ثبت شده و در نهایت دو طرف می بایست آن را تایید نمایند. با وجود چنین پروپوزالی فرآیند ایجاد سایت بهتر و بدون وجود سوءتفاهم پیش خواهد رفت.

تحقیق و بررسی محتوا

پس از مرحله نیازسنجی برای سایت سایت و تهیه پروپوزالی از نیازهای کارفرما، طراح سایت به دریافت محتوا و تحلیل آن پرداخته و با توجه به آن بهترین شیوه را برای قرار دادن آن ها در سایت انتخاب می کند. محتواهایی که پس از ایجاد وبسایت در آن قرار می گیرند می تواند شامل تصاویر، متن های جذاب، اطلاعات تماس، لوگوی تجاری، متن درباره ما، اطلاعات و تصاویر محصولات، خدمات و… باشد. در این مرحله طراح ایده هایی که در سر دارد و نتایج بررسی های خود را برای کارفرما مطرح می کند و اگر تایید شد اجرای طرح اولیه توسط طراح آغاز می گردد.

طرح اولیه

در این مرحله از ایجاد سایت یک طرح اولیه ایجاد می شود تا نوع دسته بندی ها و چیدمان مطالب هر صفحه مشخص شود. در این مرحله طرحی ایجاد می شود که کلیه صفحات و هرچیزی که قرار است در سایت قرار گیرد با رنگ ها، المان ها و فونت هایی که از قبل مشخص شده بودند ایجاد می شود که می تواند شامل صفحات درباره ما، تماس با ما، صفحه اصلی، بلاگ و هر بخش دیگری باشد. پس از آن در این مرحله از ساخت سایت کارفرما و طراح به بررسی طرح ایجاد شده پرداخته و در صورت تایید یا نیاز به تغییرات مرحله اصلی ایجاد وب سایت شروع می شود.

طراحی و ایجاد قالب اصلی سایت

برای ایجاد سایت نیاز به یک قالب دارید تا بخش های مختلف و محتوای خود را برای کاربران روی آن قرار دهید. تیم طراحی سایت براساس طرح اولیه شروع به ایجاد و آماده سازی صفحات و دیزاین آن می کنند تا برای کاربر جذاب باشد. هر برند و شرکت معتبری یک لوگو و رنگ سازمانی مختص به خود دارد و این دو گزینه هایی هستند که در خدمات ایجاد حرفه ای سایت و طراحی صفحات نقش بسیار مهمی دارند. به این جهت که کاربر با مشاهده سایت شما بتواند با کسب و کاری یکپارچه و منظم مواجه شده و از شما یک شرکت معتبر در ذهن آن ها نقش ببندد طراح سعی می کند تا محیط وب سایت را مطابق و هماهنگ با زمینه کاری و تجارت شما طراحی نماید. از آنجایی که تغییرات لازم در مرحله اول طراحی طبق نظر کارفرما صورت می گیرد به همین جهت در این مرحله از ایجاد وبسایت کارفرما می تواند تنها ۳۰% از تغییرات را درخواست کند.

کدنویسی سایت

این مرحله از ایجاد رایگان سایت بسیار مهم و حساس می باشد و باید خیلی اصولی و کاملا صحیح انجام شود تا در آینده برای وب سایت و کارفرما مشکلی رخ ندهد. این مرحله از ایجاد سایت رایگان برعهده برنامه نویس تیم بوده و کدهایی که ایجاد می کند در واقع همانند اسکلت بندی یک ساختمان است به همین علت برنامه نویس تمام دقت و تمرکز خود را روی انجام بهترین و دقیق ترین کدنویسی قرار می دهد. یک برنامه نویسی برای ایجاد وبسایت حرفه ای باید از آخرین تکنولوژی ها و استانداردهای وب آگاهی داشته باشد تا بتواند آن ها را در ساخت سایت بکار ببرد. توجه به مواردی همچون استفاده از مناسب ترین زبان برنامه نویسی، توجه به کاربرپسند بودن سایت، ایجاد رابطه کاربری، بروز بودن سایت، عدم استفاده از پلاگین و قالب های آماده و توجه به سرعت و بازدهی سایت موجب ایجاد وب سایتی حرفه ای و کسب رضایت مشتری خواهد شد.

ورود اطلاعات اولیه

بعد از انجام تمام این مراحل و ایجاد سایت به مرحله ای می رسیم که باید محتواها و اطلاعات خود را در آن وارد نمایید تا وب سایت تکمیل گردد. قطعا سایتی که به کارفرما تحویل داده می شود سایتی کاملا خام و بدون محتوا نخواهد بود. می توانید متن ها، عکس ها، مقالات و یا هرچیزی که به عنوان محتوا قرار است در سایت قرار گیرد را خودتان به طراح تحویل دهید تا آن ها را برایتان بارگذاری نماید و یا می توانید تهیه محتوا را نیز بر عهده تیم طراحی و محتوا نویس سایت بگذارید. در این مرحله از ساخت وب سایت باگ هایی که ممکن است وجود داشته باشند شناسایی شده و توسط تیم طراحی رفع خواهند شد.

تست و بازنگری سایت

در مرحله نهایی از ایجاد رایگان سایت، وب سایت بر روی هاست بارگذاری شده و از کارفرما می خواهیم تا هم به عنوان مدیر سایت و هم به عنوان کاربر روی آن کار کند و نظرات و انتقادات خود را نسبت به آن اطلاع دهد. در صورت وجود هرگونه مشکل تیم طراحی سایت به اعمال تغییرات می پردازند اما اگر کارفرما بخواهد امکانات جدیدی را به  سایت بیافزاید یا تغییری اساسی ایجاد کند می بایست هزینه ای اضافه تر را به شرکت طراح بپردازد.

تحویل و آموزش کار با پنل سایت

در مرحله نهایی از ایجاد سایت، وب سایت بر روی هاست بارگذاری شده و از کارفرما می خواهیم تا هم به عنوان مدیر سایت و هم به عنوان کاربر روی آن کار کند و نظرات و انتقادات خود را نسبت به آن اطلاع دهد. در صورت وجود هرگونه مشکل تیم طراحی سایت به اعمال تغییرات می پردازند اما اگر کارفرما بخواهد امکانات جدیدی را به  سایت بیافزاید یا تغییری اساسی ایجاد کند می بایست هزینه ای اضافه تر را به شرکت طراح بپردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست